نمايشگاه بين المللي صنعت پلاستيك،لاستيك و تجهيزات وابسته - انحصار خريد مواد اوليه لاستيك و پلاستيك از بورس ناعادلانه است
خبر

انحصار خريد مواد اوليه لاستيك و پلاستيك از بورس ناعادلانه است

پنج شنبه - 14 آبان 1394 - ساعت 15:56

مدیرعامل شرکت توسعه پارس پلاستیک خوزستان اظهار کرد: تأمین مواد اولیه فقط از طریق بورس، ضربه جدی به کارخانه ها وارد کرده است.

مدیرعامل شرکت توسعه پارس پلاستیک خوزستان اظهار کرد: تأمین مواد اولیه فقط از طریق بورس، ضربه جدی به کارخانه ها وارد کرده است.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، این مشارکت کننده دهمین نمایشگاه تخصصی لاستیک، پلاستیک، ماشین آلات و تجهیزات وابسته اصفهان با بیان اینکه مواد اولیه صنعت تولید ظروف یکبار مصرف و پت(PET)  صد درصد داخلی است، افزود: عرضه مواد اولیه در بورس از سال 86 به این بهانه که دلال بازی در خرید و فروش محصولات پتروشیمی رخ داده، صورت گرفت درحالی که پتروشیمی ها مشتری خود را می شناختند و مشتری ها دارای کد اقتصادی مشخص هستند.  

مینا صانعی تأکید کرد: هم اکنون عرضه مواد اولیه در بورس تغییر و نوسان قیمت ها را افزایش داده و به نظر می رسد تعیین قیمت ها چندان کارشناسی نیست.

وی با اشاره به اینکه اساس اقتصاد هر کشور، تولید ملی است افزود: ارایه مواد اولیه تنها از طریق بورس آرامش خاطر کارخانه ها را گرفته است.

صانعی درباره نحوه همکاری بانک ها با تولیدکنندگان تصریح کرد: هیچ بانک منحصر به تولید در کشور وجود ندارد و چندی است حتی بانک صنعت و معدن هم تجاری شده است در حالی که این بانک به نام صنعتگران ایجاد شده و باید به تولید خدمت کند.

وی با بیان اینکه شرکت توسعه پارس پلاستیک خوزستان تأمین کننده مواد اولیه 17 کارخانه مطرح صنایع غذایی در سراسر کشور است، گفت: تبلیغات شهری دهمین نمایشگاه لاستیک و پلاستیک اصفهان خیلی خوب بوده اما انتظار داشتیم اتحادیه این صنف از تهران یا وزارت صنعت و معدن نیز حضور پر رنگ تری در نمایشگاه داشته باشد.

این مشارکت کننده با اشاره به اینکه ظروف پت ارایه شده در این شرکت تنها سه ماه است که روانه بازار شده و کاملاً سازگار با طبیعت است، یاد آور شد: هم اکنون 17 محصول از نوع پت تولید کرده ایم که کاملاً جدید بوده و طراحی آن نیز کپی نیست.

دهمین نمایشگاه تخصصی لاستیک، پلاستیک، ماشین آلات و تجهیزات وابسته تا تاریخ 15 آبان با حضور 130 مشارکت کننده از استان های اصفهان، تهران، یزد، البرز، فارس، بوشهر، خراسان، لرستان، مازندران، آذربایجان شرقی و قم دایر است.